מילון מושגים בנושא תזונת בעלי חיים

תזונת בע"ח – מרכיבי מזון (מושגים מרכזים – הבנתם ופרוש משמעותם )

עוף – בשר עוף ,מכיל את השריר בעיקר. מגיע לתהליך היצור כ"שניצל" קפוא או טרי ולא כקמח. בעל נעכלות גבוהה וטעימות. עוף טרי הוא העור והבשר הנקי של העוף הכולל עצמות ושרירים הצמודים לשלד וכן שומן , גידים עצבים וכלי דם הנלווים לבשר באופן רגיל. פורינה משתמשת בעוף טרי וקפוא לייצור מוצרי פרו פלאן , על מנת להשיג רמת נעכלות וטעם גבוה מאד, רמת רכיבים תזונתיים ואיזון מיטבית.

קמח בשר עוף – קמח בשר עוף הוא עוף (בשר נקי ועור כולל עצמות ) שעבר עיבוד , בישול, דחיסה וייבוש. עקב התהליך, מכיל קמח עוף פחות שומן ויכול להכיל יותר עצמות מאשר עוף טרי. העיבוד בטמפרטורות גבוהות מוריד מערך החלבון.

קמח שיירי עוף – מרכיב נפוץ במזונות להזנת בעלי חיים . עשוי להכיל רקמות פנימיות כגון: ריאות, טחול, מעיים, כליות, דם, מוח, עשוי להכיל גם סחוסים אך ללא עור או קרניים, נוצות או טלפיים.

קמח דגים – בשר דג שעבר עיבוד , בישול , דחיסה ויבוש. משמש כמקור איכותי לחלבון אך יחד עם זאת מקור איכותי מאד לחומצות שומן אומגה 3 ארוכות שרשרת ובלתי רוויות החיוניות למערכות שונות בגוף ובעיקר לעור בריא , מניעת ובלימת תהליכים אלרגיים , דלקות עור ,דלקות מפרקים.

אבקת ביצים – אבקת ביצים מכילה חלבון וחלמון כאחד לאחר יבוש .בעלת ערך ביולוגי גבוה מאד ונעכלות מיטבית. אחד מסוגי החלבון האיכותיים ביותר.

מה ההבדל בין סוגי חלבון שונים כגון עוף , כבש, סלמון והודו ?
סוגי החלבון נבדלים בטעמם ובנעכלות אך בעיקר בנושא רגישות הכלב או החתול לחלבון. חלבון מהווה לעיתים מקור לאלרגיה וידוע למשל כי בשר בקר הוא אלרגני יותר מבשר עוף למשל. בשר כבש הוא יחסית יותר היפואלרגני (כלומר פחות אלרגני) ובשר סלמון עוד יותר . בשר סלמון נחשב כיום לאחד מסוגי החלבון הטובים ביותר כמקורות חלבון מן החי אשר אינם מעוררים אלרגיה ועשויים לסייע במניעת בעיות עור שונות.גם בשר הודו נחשב להיפואלרגני במיוחד.

חליטת אורז – אורז הוא מקור מעולה לפחמימות בעלת נעכלות גבוהה ביותר. הטעימות שלו גבוהה מאד והוא מעניק מרקם של צואה קומפקטי יותר מאשר סוגי פחמימות אחרים. אורז נחשב גם לסוג פחמימה אשר פחות אלרגני מפחמימות אחרות.

חיטה מלאה – מכילה ערכי פחמימה גבוהים ומעט חלבון. בעלת ערך קלורי וכמות סיבים בינונית.

קמח גלוטן תירס – גלוטן הוא החלבון של התירס ומשמש כמקור חלבון מעולה בעל נעכלות טובה וערך אפסי של אפר. משמש כמקור חלבון חשוב ועיקרי לסובלים מדלקות ואבנים בדרכי השתן. משמש כחלק מהחלבון במזון רגיל ומשלים חומצות אמינו מסוימות החסרות בבשר.

תירס מלא – מכיל את החלקים השונים של התירס כולל הנבט והפחמימה והסיבים. מקור מצוין לפחמימה וסיבים.

סובי אפונה – מרכיב סיבים תזונתיים החשובים לתנועתיות המעיים , למניעת שלשול, ויסות והזנת חיידקים המעיים החיוביים.

שומן מן החי מוגן על ידי תערובת טוקופרולים (מקור טבעי לוויטמין E)- מרכיב חשוב לאנרגיה. השומן מעניק ערך קלורי, טעימות, משמש כחלק מהרכב חומצות השומן החיוניות. משמש כנשא לויטמינים מסיסי שמן כמו ויטמין A , D , E , K .

פניני שעורה – מרכיב פחמימה חשוב .משמש גם כמקור לסיבים תזונתיים.

מצוי מן החי – מרכיב המשמש כמרכיב טעם. המצוי הוא לרוב נוזלי או יבש ומכיל רקמות שונות ואיברים פנימיים מן החי.

קלציום פוספאט – מינרל המשמש כמקור חשוב לסידן וזרחן. סידן חשוב לעצמות ולשיניים אך יחד עם זאת לתפקוד העצבים וקרישת הדם.

שמן דגים – מקור איכותי ביותר לחומצות שומן חיוניות ובעיקר EPA , DHA , ARA .

מלח – סודיום כלוריד. חיוני לתפקוד הדם ושמירה על תפקוד העצבים ומערכות רבות בגוף. מחסור יגרום לחולשה כללית ועודף עלול לגרום לעומס על הכליות ויתר לחץ דם.

אשלגן כלורי – מקור לאשלגן החיוני לתפקוד העצבים.

אשלגן ציטראט – משמש כמקור לאשלגן החיוני לתפקוד העצבים וציטראט למניעת חמצון השומן.פעילות נורמאלית של עצב כרוכה בכניסת יוני נתרן ויציאת אשלגן. בהמשך משאבות אשלגן מחזירות לתא את האשלגן. מחסור באשלגן יגרום לחולשה קשה ועייפות.

L ליזין – חומצה אמינית חשובה המשמשת לאיזון פרופיל חומצות אמינו. בחתולים עשוי למנוע דלקות בדרכי הנשימה והתפתחות של וירוסים שונים.

ויטמין E- ויטמין החיוני לתפקוד העור ולמניעת תהליכי חמצון ונזק לרקמות.

כולין כלוריד- ויטמין מקבוצה B חשוב למבנה ממברנת התא ולסיגנלים עצביים.

אבץ סולפאט- מינרל חשוב לבריאות העור והפרווה. מחסור או כמויות נמוכות מדי של מינרל זה יגרמו לבעיות עור שונות ,קשקשים , ואף לדלקת עור הקרויה ZINC RESPONSIVE DERMATITIS הבעיה נפוצה מאד בגזעים צפוניים כמו האסקי סיבירי , אלסקאן מלאמוט.

ברזל סולפאט-ברזל הינו מינרל החשוב בעיקר בשל היותו מרכיב עיקרי של ההמוגלובין.ההמוגלובין הינו לב ליבה של הכדורית האדומה ומשמש כנשא של חמצן לרקמות. כמות נמוכה מדי של ברזל תגרום לאנמיה.

L אסקורביל 2 פוליפוספאט (מקור לויטמין C)-ויטמין C חשוב למניעת תהליכי חמצון של הרקמות ולתמיכה במבנה הקולגן שהוא החלבון החשוב ברקמת חיבור. רקמת חיבור הינה המרכיב של גידים , עור ,מפרקים ועוד.

מנגן סולפאט-חשוב לבריאות המוח והעצבים. משמש להתפתחות העצם, הפעלת אנזימים שונים והמערכת החיסונית.

ניאצין- משמש לעיכול טוב , יצירת אנרגיה ובריאות העור והעצבים.

ויטמין A –חיוני ביותר לתפקוד הראיה והמערכת החיסונית. מסייע למניעת השמנה וגידולים סרטניים.

קלציום קרבונאט-מקור חיוני לסידן.ראה/י בערך סידן.

נחושת סולפאט-חיונית לספיגת ברזל בגוף, התפתחות העצמות ומטבוליזם של חלבון. קיימים גזעים מסוימים להם יש צורך ברמות שונות של המינרל הזה כמו למשל בדלינגטון טרייר.

קלציום פאנטוטנאט-מקור לסידן ופאנטוטנאט. חומצה פנטוטנית הינה חלק מקבוצת ויטמינים B .חיונית לתפקוד מערכת העצבים ובלוטות האדרנל.

שמן שום- משמש כאנטיאוקסידנט ומונע התפתחות חיידקים טבעי.

פירידוקסין הידרוכלוריד- חלק מקבוצת ויטמינים B משמש כמעורר של המערכת החיסונית ומרכיב חשוב במטבוליזם של החלבון ויצירת כדוריות אדומות.

ויטמין B12-חלק מקבוצת ויטמינים B . משמש כיצור ובקרה של DNA . חשוב לתפקוד המערכת החיסונית.יצירת תאי דם ותפקוד המוח והעצבים.

תיאמין מונו ניטראט-ויטמין מקבוצת B (B1). חיוני והכרחי לתפקוד העצבים. מחסור יוביל לתפקוד עצבי לקוי ואף עלול לגרום למוות במקרים קיצוניים.

ריבופלאבין- מקבוצת ויטמינים B ( B2) חשוב ליצירת ותפקוד תאי דם ,מחסור יגרום לתופעות שונות כולל אדמומיות של העור , סדקים ובקעים בעיקר בשפתיים.

קלציום יודאט- מרכיב חיוני לאספקת יוד לגוף. יוד חיוני במיוחד לתפקוד בלוטת התריס ויצירת הורמוני התריס כמו תירוקסין. בלוטת התריס מווסתת את פעילות הגוף והמטבוליזם וחשובה למערכות רבות כולל עור , חילוף חומרים , מערכת העצבים ועוד ועוד. יוד חיוני גם להתפתחות מנטאלית של הכלב ובריאות העצם.

ויטמין D3 – חשוב במיוחד ליצירת וספיגת סידן ותפקוד של בלוטת יותרת התריס (פארא תירואיד). נוצר באופן נורמאלי בעור בחשיפה מידתית לאור שמש.

קומפלקס מנדיון סודיום ביסולפיט(מקור לפעילות ויטמין K1) – חיוני לתפקוד מערכת הקרישה בדם. נוצר באופן טבעי במעי על ידי חיידקי המעיים החיוביים. תוספת חיונית במזון משפרת את תפקוד המערכת הזו.

חומצה פולית – חלק מויטמינים מקבוצה B . חיונית לבניית תאי דם ויצירת DNA .

ביוטין – חלק מויטמינים מקבוצה B . חיוני ליצירת תאי עור ובניית הפרווה. מחסור בביוטין יגרם למשל על ידי האכלת ביצה לא מבושלת ויגרום לקשקשים ונשירת שיער מוגברת.

סלניום – חיוני יחד עם ויטמין E ללכידת רדיקלים חופשיים ומניעת נזקי חמצון.

קמח נבט תירס – חלק הגרעין של התירס המכיל חלבון רב ומהווה את מרכז האנרגיה וההתפתחות של הצמח. משמש מקור מזון איכותי הכולל חלבון , פחמימות וכמות מסוימת של ויטמינים.

סובי תירס – סיבים שמקורם מקליפת הנבט של התירס.

אבקת קולוסטרום בקר- מכיל את החלב הראשון של הפרה. בחלב זה יש מגוון ושלל נוגדנים ומרכיבים חיוניים להתפתחות המערכת החיסונית של הגור .במחקר של חברת פורינה הוכח כי גורים שניזונו בתוסף זה פיתחו מערכת חיסונית בריאה יותר.

קמח כוספת סויה- מרכיב המכיל חלבון ופחמימות יחד עם כמות מסוימת של סיבים. מורכב ממעטפת פול הסויה.

תרכיז חלבון סויה-מכיל בעיקר חלבון מסיס ואיכותי מאד. משמש גם כחומר גלם חשוב לתעשיית המזון לתינוקות. תרכיז חלבון סויה הינו בעל ערך ביולוגי רב וספיגה מעולה.

מוצרי לוואי של בשר – רקמות פנימיות כגון: ריאות, טחול, מעיים, כליות, דם, מוח, לא כולל עור או קרניים, נוצות או טלפיים.

בשר – בשר אשר מגיע טרי או קפוא לתהליך היצור, נחשב לאיכותי ביותר מכיל רק שרירים ולא כולל רקמות אחרות כמו איברים פנימיים עור ועצמות וכו'.

כבד – מכיל רק את רקמת הכבד מבעלי חיים. משמש כמקור חלבון מן החי בעל איכות גבוהה. מכיל כמות מסוימת של ויטמינים ובמיוחד ויטמין A.

Protein=פרוטאין =חלבון : מולקולה המורכבת מתת יחידות הקרויות חומצות אמינו. החלבון משמש לבניית רקמות הגוף, יצור הורמונים, מקור לאנרגיה ועוד.בחתולים המקור העיקרי ליצור אנרגיה.חשיבות החלבון באיכות הפרווה והעור. מראה החיה ושמירה על מסת גוף רזה.ככל שהחלבון יותר איכותי זה יתבטא בתפקוד יעיל יותר של מערכות רבות.

Carbohydrate=פחמימות : מולקולה המורכבת מתת יחידות של סוכרים שונים. משמשות בעיקר לצורך יצור ואגירת אנרגיה. מהווה מקור העיקרי לאנרגיה בכלבים.

Ash = אפר : לאחר שריפת המזון בתנור המכלה את הפחמימות השומנים והחלבון נותר אפר המכיל בעיקר את המינרלים השונים, המינרלים השונים חיוניים לתפקוד תקין של מערכות גוף שונות לדוגמא סידן וזרחן לעצמות ולשיניים .

Dietary Fibers = סיבים תזונתיים : סיבים המסייעים לפעילות תקינה של המעיים. קיימים סיבים מסיסים ולא מסיסים. תפקידם כפרוביוטיקה ועידוד חיידקים חיוביים, ויסות תנועת המעי, שמירה על נפח ומרקם תקין של הצואה.

Amino Acid = חומצת אמינו : אבן בנין של החלבון. קיימות 23 חומצות אמינו שונות חלקן ניתנות ליצור בגוף החיה וחלקן נחשבות חיוניות כלומר חייבות לבוא דרך המזון.חוסר או אי איזון בכמות הנכונה יובילו לתסמיני חוסר כגון נשירה , נטיה לפציעה, החלמה איטית מטראומה ועוד.

Taurine = טאורין היא חומצה אמינית אשר חשובה לחתול במיוחד מאחר ואינו מסוגל כמעט לייצר אותה בעצמו להבדיל מכלבים אשר כן מצליחים בעזרת הכבד. הטאורין חשוב לתפקוד תקין של מערכות רבות ובהיעדרו או מחסור בו יווצרו תופעות קשות של חסר הכוללות: עיוורון, כשל שריר הלב, בעיות עצביות.

Chondroitin Sulfate = כונדרוטין סולפט : מרכיב המסייע להגנה וטיפול בסחוס פגוע ובדלקת מפרקים. ניתן להפיכה בגוף מגלוקוזמין.

Glucosamine = גלוקוזומין : מרכיב המסייע להגנה על המפרקים ולשיפור איכות נוזל הסינוביה. משמש גם כתוסף אנטי דלקתי למפרקים. קיים במרכיבים מן החי כמו סחוס עוף , סחוס בקר, סחוס כרישים ועוד.

Vitamin D3 = ויטמין D3 : חשוב בחילוף חומרים בעצם ובתהליכי הספיגה של סידן בגוף.

Vitamin C = ויטמין C : משמש כמעכב חמצון אך גם בבניית רקמות חיבור וקולגן.

Calcium = קלציום: סידן משמש לבניית עצם , שיניים , תפקוד העצבים ומערכת קרישת הדם.

Omega 3 = אומגה 3 : חומצות שומן חיוניות המשמשות לבלימת תהליכים דלקתיים ושמירה על מערכת חיסונית יעילה ותקינה. משמשות גם בבניית הרשתית בעין , בהגנה ושמירה על מפרקים ועוד תפקודים פיזיולוגיים רבים. אומגה 3 קיימות בעיקר במרכיבים הבאים : שמן דגים(או קמח דגים), שמן פשתה (או זרעי פשתן), שמן נר הלילה (או זרעי הצמח) , קנולה ועוד. קבוצה זו חשובה לבריאות העור והפרווה, מערכת החיסון, מניעת דלקות עור ואוזניים ועוד.

Vitamin B ויטמין ב – ויטמין העוזר לחילוף חומרים מהיר ומערכת חיסון חזקה.

Omega 6= אומגה 6 : חומצות שומן המסייעות בעיקר לבריאות העור והפרווה ושמירה על ברק,מרקם עשיר ורכות קטיפתית של השיער.

אומגה 6 קיימות בשמנים מן החי כגון שמן עופות או שומן בקר וכן בשמנים מן הצומח כמו שמן סויה , חמניות , תירס ועוד

Minerals = מינרלים : מרכיבי מזון המסייעים לפעילות מטבולית של אנזימים (לדוגמא נחושת, מנגן ומגנזיום), סידן וזרחן המסייעים לבניית עצם ושיניים . נותרים באפר לאחר שריפת המזון בתנור.

Antioxidants = רכיבים נוגדי חמצון : לוכדי רדיקלים חופשיים ומסייעים בכך בבלימת נזק לרקמות כתוצאה מדלקת, חשיפה לחומרים כימיים , קרינה וכיוב'. משמשים כיום רבות במניעת הזדקנות ובשיפור התאוששות מחשיפה לרעלים או קרינה או שילוב עם כימותרפיה ובבלימת נזקי תהליכים דלקתיים.

Preservatives = חומר משמר (טבעי או BHA ) : נועדו להגן על השומן מפני נזקי קלקול ועיפוש. שומן שאינו מוגן – מתחמצן והופך לחומצות שומן חופשיות אשר מזיקות לגוף.

חומצה לינולנית : חומצת שומן מן הצומח מקבוצה אומגה 3 . מסייעת למניעת דלקות ושיפור יעילות המערכת החיסונית.

חומצה לינולאית : חשובה בעיקר בהיבט של מתן ברק ופרווה ומגע קטיפתי רך. מעניקה צפוי שומני עדין לשיער ומסייעת בכך בשמירה על מערכת ההגנה של הגוף מפני מים, מזיקים, חיידקים , חומרים שונים ועוד.

Artificial colors = צבע מאכל : חומר המותר למאכל ואינו מזיק אשר עבר את אישור הגורמים המוסמכים (למשל AAFCO ) ומעניק מענה לצורך צרכני של גיוון וצבע.

צואה כמעט ללא ריח : במזון פרו פלאן אינדור למשל יש תוספת של מרכיב צמח היוקה אשר מונע היווצרות של תרכובות מתאן בצואה ועל ידי כך מצמצם לחלוטין את הריחות הלא נעימים הנודפים מארגז החול של החתול.

פרוביוטיקה : תמצית של חיידקי מעיים חיוביים . מדובר בחיידקים חיים אמיתיים אשר משתלטים על המעיים ודוחקים משם חיידקים "רעים". בכך למעשה מערכת העיכול משפרת את תפקודה , נמנעות מחלות ונוצר אפקט של חיזוק מערכת החיסון של המעי.

שום : במינון נמוך משמש יצרני מזון על מנת לשפר טעימות וגם לחזק את המערכת החיסונית , לדחות טפילי מעיים ולעיתים גם לדחות פרעושים מעל הכלב.

תזונה ומבנה גוף אידיאליים : מצב גופני אידיאלי חשוב לבריאות הכלב והחתול. שמירה על מצב זה מושגת על ידי האכלה נכונה בכמויות נכונות ובמוצר המתאים. במחקר שנמשך 15 שנים הוכח כי כלבים שאכלו כמות מדודה נכונה חיו שנתיים יותר מאחיהם שאכלו 25% יותר.

אורז : אורז כפחמימה נחשב איכותי בהרבה מובנים , בעיקר בעל נעכלות גבוהה, טעימות יוצאת מהכלל ויכולת לספק אנרגיה זמינה לחיה . האורז מותיר מעט מאד שאריות במעי ובכך מקל על החיה.

כבש : כבש אשר מגיע טרי או קפוא לתהליך היצור, נחשב לאיכותי ביותר מכיל רק שרירים ולא כולל רקמות אחרות .

סלמון : מקור לחלבון למזון היפואלרגני . סלמון בעל יתרון כי הוא יותר נדיר ומכיל ריכוזים גבוהים יותר של חומצות שומן אומגה 3.

מוצרי ליווי מתעשיית הבשר : לדוגמא קמח שיירי עוף או קמחים אחרים. עשויים לשמש במזונות רבים כחומר גלם. ברור כי אינם באים במקום הראשון במזונות האיכות אלא בשר אמיתי (עוף למשל). איכותם שונה מיצרן ליצרן , לרוב מכילים גם גלוקוזמין.

סחוס : מרכיב המכיל גלוקוזמין. הסחוס הוא הצפוי של המפרקים ומשמש משטח החלקה של העצם כנגד העצם הנגדית. מסביבו יש נוזל סינוביה (כמו שמן ) והכל עטוף בקופסית המפרק.

Barley שעורה: שעורה היא פחמימה מורכבת יותר המסייעת למניעת תנודות חדות ברמת הסוכר בדם. שעורה היא גם מרכיב עדין יחסית למערכת העיכול ועשויה להיטיב עם כלב בעל נטייה לשלשל.

שמרים : שמרי בירה או שמרים מתורבתים משמשים לתעשיית המזון רבות. במזונות היבשים לכלבים וחתולים מוספים כמשפר טעם , תוספת של ויטמינים מקבוצה B , חיזוק פרוביוטי.

מאלט : הינו מרכיב לקסטיבי כלומר מסייע להחלקה של הצואה החוצה בקלות למניעת עצירות או כדורי שיער.

מולטי ויטמין : תוסף ויטמינים המכיל מספר ויטמינים בבקבוק תרכיז או בטבליות.

סידן : מינרל החשוב לבניית עצם ולתפקוד העצבים ומערכות הורמונליות ומטבוליות חשובות בגוף. היום יודעים כי לגדילה חשוב להקפיד על רמות סידן נמוכות יחסית למה שהיה מקובל בעבר. לרוב כ-1.1 -1.0 אחוז. בעבר הוסיפו סידן בכדורים והיום אנו לא ממליצים על כך יותר מאחר והדבר מזיק. עודף סידן מזיק לאיברים פנימיים ועלול לגרום להסתיידות או לבעיות פרקים. במזונות האיכותיים מקפידים על איזון נכון.לא לתת עצמות למיניהן .

זרחן : מינרל נוסף חשוב לבריאות העצם ולמטבוליזם בגוף. היחס בינו לבין הסידן חשוב. יחס לא נכון עלול לפגוע בספיגה או לגרום לעודף . עודף זרחן מזיק לכליות ולעצם. לא לתת עצמות למיניהן .

חלב וחתולים
האם מותר לתת לחתול חלב ? האם זה מספק אותו ?
מניסיוני ומנתונים מקצועיים הקיימים בידי כולל פרסומים עדכניים כדוגמת טבלאות ה-NRC שעודכנו בשנת 2003 אומרים כי הזנת חתולים אך ורק בחלב פרה גולמי ומוצריו הינה הזנה חסרה.
הזנת החתול נמדדת עבור 3 אוכלוסיות: חתלתולים בגדילה, חתולים בוגרים וחתולות מניקות או הרות. בכל שלוש האוכלוסיות הזנת חלב בלבד או מוצריו לא נותנת מענה מספק לצרכים הבאים.
החסרים מתבטאים במקומות רבים :

– חומצות אמיניות שונות ביניהן טאורין

– מינרלים רבים וחשובים לדוגמא סלניום ויוד

– רמת אנרגיה לא מספקת (לדוגמא חתול הצורך 250 קק"ל ליום אמור לשתות 500 מ"ל חלב 3% או 300 גרם גבינה לבנה רק כדי לספק את הערך הקלורי לעומת 80-100 גרם של מזון יבש רגיל).

– רמת חלבון לא מספקת(לדוגמא 16% מינימום וברוב המזונות המסחריים סביב 30% לעומת 3.2 בחלב רגיל)

– חומצות שומן חיוניות (לדוגמא מיעוט בחומצה ארכידונית החשובה לתפקודים פזיולוגיים רבים)

– סיבים תזונתיים (לדוגמא FOS )

– אנטיאוקסידנטים (לדוגמא טוקופרול)

– ויטמינים רבים (לדוגמא ויטמין E וויטמין A)

ומאחר והחתול נחשב "טורף אובליגטורי" החייב לקבל את מזונו המגוון מן החי אין לו יכולת לשרוד לתקופה ארוכה רק על הזנה של מוצרי חלב. החתול חייב לקבל את צרכיו ממקורות המזון. לכן מזונות חתולים בדומה לתינוקות חייבים לכלול את כל המרכיבים באופן מאוזן ומלא . בדומה לתינוקות המזון צריך לספק את כל צרכי החתול.

חלב פרה אף מכיל כמויות ניכרות של לקטוז (סוכר חלב) אשר אינו ניתן לפירוק על ידי חתולים בוגרים כלל. העובדה מתבטאת בנטייה חזקה לשלשול ולעיתים אף להקאות. השלשול מן הסתם מוליך לספיגה ירודה של המזון מה שמעלה את הדרישה למרכיבים רבים עוד יותר.

הגיינה של חלב ומוצריו היא מאד בעייתית והעובדה כי מוצרים אלו חייבים להיות בשרשרת קירור קפדנית עם תאריכי תפוגה קצרים הופכת את המוצרים הללו לבעלי פוטנציאל סיכון משמעותי לקלקולי קיבה והרעלות. לדוגמא הרעלה חיידקי קוליפורמים, סלמונלה , ליסטריה ועוד. אלו אף עלולים לסכן את בריאות האדם בסביבה.
מקובל בעולם כולו כי הפיתרון האידיאלי להזנת חתול בית הוא מזון יבש המכיל בתכנון קפדני את כל המרכיבים החשובים, כ-50 במספר! מתוכם למעלה מ-15 חיוניים מאד לבריאותו של החתול ולא מצויים בחלב ומוצריו בלבד.

לא קיימת כלל בעולם גישה כזו של הזנה על מוצרי חלב בלבד וגם כגישה משלימה היא לא תופסת חלק בתזונה המקובלת כבריאה ובטוחה לחתול.
יתרה מזו למרות שאין ציון של אוכלוסיית החתולים הקשישים בטבלאות ה-NRC או ארגון ה-AAFCO האמריקאי , ישנם מחקרים חדשים המוכיחים כי לחתולים קשישים במיוחד יש צורך במזון מרוכז יותר מהרגיל במקרים רבים.
בחלב יש גם מינרלים אשר מצויים בריכוז גבוה מדי וחתול הנדרש לספק את צרכיו הקלוריים רק מחלב יידרש לצרוך כמויות גבוהות יחסית של סידן וזרחן אשר שוב עלולים לסכן את בריאותו.

________________________________________

לסיכום:

חלב ומוצריו לא יכולים כלל לשמש כמזון מלא לחתולים מסיבות של חוסר התאמה תזונתית, היעדר איזון בין מרכיבים רבים, קיומם של מרכיבים מזיקים שונים והגיינה מאד בעייתית לשיטת ההאכלה במיוחד של חתולי חצר.

כיצד לבחור את מזונו של הכלב
ראשית יש להדגיש כי מזון יבש מסחרי מאיכות טובה עדיף בהרבה מובנים על תזונה המבוססת על שאריות ביתיות. מזון ביתי לרוב גורם להשמנה ויותר עודפים של מרכיבים מסוימים אך עם זאת מחסור ולעיתים אפילו מחסור חמור ומסוכן במרכיבים אחרים.
מדע התזונה הביא להתקדמות עצומה בתחום ולכן גם כלבי בית הניזונים מתזונה נכונה מאריכים ימים וסובלים פחות ממחלות שונות.
על אריזות המזון ישנן תוויות המספקות מידע על מרכיבי המזון.
ישנם מס' כללים שעל הלקוח לדעת כאשר הוא בא לבחור את המזון אותו הוא מעוניין לרכוש:
1. שם המוצר – למי מתאים, האם מתאים לגור, לבוגר, לקשיש וכו'. אם נושא את השם כבש או עוף לפחות 95% מתכולת החלבון הם ממקור כבש או עוף בהתאמה.
2. משקל נטו – שים לב למשקל הנרכש כשאתה משווה מחירים.
3. סדר הופעת המרכיבים – ברוב התוויות שמגיעות מחו"ל סדר הופעת המרכיבים מצביע על היחס הכמותי שלהם במזון, כאשר המרכיב הראשון שמופיע נמצא בכמות הגבוהה ביותר.
4. חלבון – יש לבדוק מה מקור החלבון, בשר טרי מהווה את מקור החלבון הטוב ביותר.קמח שיירי משחטה ומוצרי לוואי מתעשיית העופות/בקר מהווים חומרי גלם אנימליים באיכות ירודה. כמו כן חלבון מן החי עדיף על פני חלבון מן הצומח מאחר והוא בעל רמת נעכלות גבוהה יותר וכמו כן מכיל את כל חומצות האמינו החיוניות לכלב. במקרה של חלבון צמחי יש לשלב בין מס' מקורות צמחיים יחדיו על מנת להגיע למכלול החומצות אמינו החיוניות.
5. שומן – שומן מן החי עדיף על פני שומן מן הצומח.חשובה מאד רמת חומצות שומן חיוניות (רב בלתי רויות) אומגה 3 ואומגה 6 התורמות לבריאות הפרווה (ברק ומגע רך)והעור, המערכת החיסונית , כלי דם (באדם במיוחד) ולב, כליה.
6. פחמימות – אורז מהווה מקור טוב יותר לפחמימות מחיטה ותירס.
7. רמת פרוט המרכיבים – רכיבים שאינם מפורטים כגון: דגנים, חומרים משמרים וכדו' מהווים נקודת חולשה למזון זה מאחר ולא ניתן ללקוח ידע מדוייק לגבי מה הכלב מקבל מהמזון.
8. כמויות האכלה – לעיתים מזון נחות דורש כמות האכלה גדולה יותר לעומת מזון איכותי הדורש כמות האכלה קטנה וחסכונית כך שליום העלות נמוכה והכלב מקבל את המקסימום.לא כל החברות מציינות אך רמת האנרגיה במזון מעידה לרוב על היותו מרוכז ואיכותי או לא. מזונות פרימיום לרוב באים בריכוז קלורי של 3700 קק"ל/ק"ג ומעלה. מזונות סופר פרימיום בריכוז של 4000 קק"ל/ק"ג ומעלה. (הנ"ל מתיחס למזון לכלבים בוגרים).

תזונה לכלבים
מונחי יסוד חשובים כדי להבין תהליכים וכדי להשתמש במוצרים שונים ביעילות
הכרה מעמיקה ומדויקת של האלמנטים הבסיסים יעזרו להתמצא בנבכי התחום
מזונות לכלבים בשוק
מזונות בעלי ערך נמוך – מזונות המתאפיינים באיכות מרכיבים נמוכה ובמחירים נמוכים.
מזונות ממוצעים – בעלי איכות מרכיבים טובה יותר, אך עדיין אין תוספות של מרכיבים חיוניים. מחיר בינוני.
מזונות פרמיום וסופר פרמיום – בעלי איכות מרכיבים מעולה. מכילים את כל התוספות של המרכיבים החיוניים לכלב. מזונות אלו מתחלקים לפי גיל הכלב, רמת הפעילות שהוא עושה, גזע הכלב וכו'. כוללים בתוכם סיבים תזונתיים, חומצות שומן חיוניות, חלבונים מאיכות גבוהה וכו'. התפתחות המדע והטכנולוגיה הביאו את איכות ורמת היצור של מזונות הסופר פרמיום, לרמת איכות המקבילה לרמה המקובלת במזונות של בני האדם.
ככל שאיכות האוכל גבוהה יותר, האכלה היומית בכסף, זולה יותר!!! ההסבר לכך פשוט: ככל שאיכות המרכיבים טובה יותר, גוף הכלב סופג את כל צרכיו מכמות קטנה יותר של אוכל (רמת נעכלות גבוהה יותר) ולכן הכלב אוכל פחות ממזון איכותי ויותר ממזון ממוצע, שאינו מספק את גופו ורב המזון מופרש החוצה בצורת צואה. אם הכלב אוכל פחות – שק המזון מספיק ליותר ימים – ולכן, זול יותר לכל יום האכלה!!!
________________________________________

חלבון
תרומה: אחראי על קיום אנרגיה, בניית איכות השרירים, השפעה מרכזית על איכות וצורת הגדילה של בע"ח.
החלבון אחראי על בניית השרירים בגוף הכלב. קיימים בטבע מקורות רבים לחלבון (בשר עוף, בקר, כבש, סלומון ביצה ועוד). איכות החלבון תקבע את איכות האוכל, כלומר, אוכל איכותי מדרגת סופר פרמיום ופרמיום יכיל חלבון איכותי, מרכיבי החלבון יהיו איכותיים, נקיים ואמיתיים.
חלבון – רכיבים
את איכות החלבון קובעים לפי הסוג והמרכיב:
בשר עוף מלא – החלבון מגיע מחלקי עוף איכותיים (חזה, כנפיים, שוקיים).
קמח בשר עוף – מכיל גם עצמות, עור, כלי דם בנוסף לחלקי עוף איכותיים ולא יכיל ראשים, נוצות, כרבולות וכו' ( כל אלה נקראים מוצרי לוואי של תעשיית הבשר)
קמח שיירי עוף – מכיל ראשים, עצמות טחונות, נוצות וכו' (כל אלה נקראים מוצרי לוואי של תעשיית הבשר).
חלבון – קשר לעור
ישנם כלבים המפתחים תגובה אלרגית לא זיהומית לחלבונים מסויימים, לכן, יש צורך להאכיל אותם בחלבונים היפואלרגנים. כמעט כל חלבון נדיר: כבש, בקר,דג. נחשב לחלבון היפואלרגי.
ישנם חלבונים אשר עוברים טיפול מיוחד להפיכתם להיפואלרגנים במיוחד כמו למשל חלבון סויה שעבר הידרוליזה לפפטידים קצרים של 12 קילודלתון לדוגמא במזון הרפואי HA
חלבון – המשך
ישנם מזונות שעשירים בחלבונים יותר מהממוצע. מזונות אלו מרוכזים יותר. לאחוז החלבון יש השפעה גדולה על הכלב. כלב מוזנח שיקבל מזון "פרפורמנס" עשיר בחלבון העור והפרווה ישתפרו. גוף הכלב מקבל מרכיבים טובים יותר ליצור האנרגיה והשרירים. גם כלבים שחלו במחלות שונות (דוגמא: קדחת קרציות) – כדאי להאכיל במזון פרפורמנס עשיר בחלבונים מאחר וזה מחזק אותם, מעלה את רמת ההמוגלובין בגוף ויכול לזרז תהליכי החלמה.
________________________________________

פחמימות
תרומה: יצירת מקור אנרגיה, רמת פעילות ותפקוד בבעל החיים.
ישנם סוגי פחמימות שונים: תירס, קורנפלור, אורז, חיטה וכו'.
האורז נחשב לפחמימה היקרה והאיכותית ביותר.
חיטה איננה נחשבת לפחמימה טובה לכלבים – רמת הנעכלות שלה אצל כלבים קטנה יותר
גם תירס וקורנפלור מהווים פחמימה פחות נעכלת. קורנפלור טוב יותר מתירס.
מונחי יסוד טכנולוגים חשובים להבנת תזונה
מזון יבש מול לח או לח למחצה
שיטת היצור – פרקונדישנר, אקסטרודר, מיבש , מקרר, מצפה, אריזה
חשיבות הטכנולוגיה בהפקת המוצר
מהי נעכלות
נעכלות של מזון נמדדת לפי אחוז המרכיבים של הכופתיה הנקלטים בגוף הכלב. כשאומרים "נעכלות גבוהה" מתכוונים לומר שאחוז החלבונים, השומנים והויטמינים הנקלטים בגוף הכלב מתוך כמות ההאכלה הוא גבוה. הכלב אוכל מעט וגופו מקבל את כל הדרוש לו. כשאומרים "נעכלות נמוכה" מתכוונים שהכלב צריך לאכול כמות גדולה של מזון עד שגופו יקבל מהאוכל את כל הדרוש לו.
יתרונותיו של האורז: טעימות גבוהה, נעכלות גבוהה, צואה מוצקה, הרגשת מלאות ושובע, תהליך עיכול קל.
________________________________________

שומן
תרומה: יצירת אנרגיה, איכות פרווה, איכות עור בבעל החיים.
ההבדלים החשובים ביותר בין סוגי השומנים נובעים ממקור השומן. שומן מהחי טוב יותר משומן מהצומח. עוד הבדל חשוב קשור לחומצות שומן חיוניות אומגה 3, 6, 12. חומצות אלו קיימות בשומן דגים, פשתן, חריע וכו'. שמן זית – בניגוד למה שחושבים – איננו טוב לכלבים!!!
אומגה 3 – חומצה שחשובה למערכת החיסונית, לפרווה ולעור. האיכותית ביותר מתקבלת משומן דגים או קמח דגים. מזונות עשירים באומגה 3 משמשים לרפואה וכפתרון לאלרגיה ולבעיות פרווה.לאחרונה התגלה כי גם מתאים לבעיות פרקים.
אומגה 6 – חומצה חיונית לפרווה לעור.
________________________________________

סיבים תזונתיים
תרומה: הסדרת פעילות המעיים בבעל החיים.
הסיבים התזונתיים מווסתים את מערכת העיכול והמעיים.
סיבים מסיסים – יוצרים צואה מוצקה ועוזרים לנעכלות המזון. מהווים מקור מצויין לחיידקי מעיים. חיידקים אלו הם חיידקים טובים העוזרים בייצור ויטמינים.
סיבים בלתי מסיסים – נשארים במעיים ובקיבה ונותנים לכלב הרגשת שובע. טובים מאוד להרזיה ומשמשים בעיקר במזונות "דיאט" לכלב.
________________________________________

מודל הצינור
ככה נראים מעיים של כלב.כשמאכילים באותו אוכל תקופה ממושכת, שטח הספיגה של כל "גל" גדל והכלב אוכל כמויות קטנות יותר – אך סופג כמות גדולה יותר של מרכיבים חיוניים לו.
מדוע לא כדאי להאכיל באוכל ביתי?
כלב שאוכל אוכל ביתי בלבד, יסבול מחוסר ויטמינים ואפילו מנשירה. מזון ביתי לא מסודר ולא עקבי, ימנע מחיידקי המעיים להתפתח ויכול לגרום לאלרגיות.
בעיה משנית נוספת אך לא פחות חשובה היא השמנה.
________________________________________

ויטמינים
תרומה: תפקוד, תוחלת חיים, בנייה וחיזוק מערכת חיסונית.
הגדרה של ויטמין – חומר שהגוף זקוק לו, במידה קטנה, ואינו יכול לייצר אותו בעצמו, אלא חייב לקבל אותו מהמזון.ישנם 13 סוגי ויטמינים, לכל ויטמין תפקידים חשובים שונים. מחסור בויטמין מסוים עלול לפגוע בבריאות הכלב/החתול.לדוגמא: מחסור בויטמין 12B יכול ליצור אנמיה, מחסור בויטמין C או A עלול לפגוע בתפקוד מערכת החיסון וכו'.
________________________________________

מינרלים
מינרלים – נמצאים במזון ויש להם תפקידים רבים ומגוונים בתהליכים שונים בגוף.מחסור במינרל מסוים עלול לפגוע בבריאות הכלב/החתול. למשל, מחסור בסידן עשוי לפגוע בחוזק העצמות והשיניים, מחסור באבץ יכול להפריע בקצב ריפוי פצעים, לייצר פרווה. חיה שמשלשלת או מיובשת, עשויה לסבול מחוסר איזון במינרלים ולכן במצבים כאלו, חשוב במיוחד לספק מזון עשיר במינרלים.
אנטיאוקסידנטים
האנטיאוקסידנטים הם נוגדני רדיקלים חופשיים. כשיש דלקת או זיהום, משתחררים רדיקלים חופשיים הפוגעים ברקמות הגוף של הכלב. זהו הרס מקומי בגוף אך גם הרס מצטבר שיכול לפגוע בלב, עיניים וכו'. האנטיאוקסידנטים מונעים זאת. אנטיאוקסידנטים תורמים לחיזוק מערכת החיסון ולמניעת מחלות וליכולת של החיה להתמודד עם מחלות בצורה טובה יותר.
טבעיים – טוקופרולים , מקור טבעי לויטמין E.
מלאכותיים – BHA , BHT , חומצה ציטרית, פרופיל גאלאלט.
________________________________________

אנרגיה מטבולית
כל חיה זקוקה לכמות קלוריות ספציפית, לפי משקלה. חשוב לספק לה את כמות הקלוריות הדרושה. כמות זו תבטיח את האנרגיה שהגוף צריך ובתוכה תכיל גם את אבות המזון, הויטמינים והמינרלים שדרושים לחיה בכמות הנכונה. מחסור בקלוריות עשוי לפגוע בבריאות הכלב, לגרום לירידה במשקל, חולשה, עייפות וכו'. כלבים וחתולים זקוקים לכמות אנרגיה שונה לכל ק"ג משקל גוף – בפעילות נורמלית. בהריון או בהנקה ישנן דרישות גבוהות יותר של אנרגיה וחשוב לספק אותן לחיה.
________________________________________

גזעים גדולים
קיימת מטרה לצמצם את הגדילה של הכלב. בדרך כלל, יש נטייה לבעל הכלב לתת יותר אוכל מהדרוש לגוף הכלב ובעקבות כך, הגדילה של הכלב מהירה מאוד ויכולה לגרום לנזק: שלד הכלב, בעיקר באזור האגן, אינם מתפתחים כראוי.
במחקר שערכה חברת "פורינה" נבדקו 2 קבוצות כלבים של לברדורים: קבוצה אחת אכלה ללא הגבלה ואילו הקבוצה השנייה אכלה לפי כמויות ההאכלה. הקבוצה השנייה חיה שנתיים יותר. הגיל בו הופיעו מחלות זקנה היה מאוחר יותר וגם בעיות אורטופדיות (מפרקים, אגן ירך, התפתחות לא תקינה) הופיעו מאוחר יותר. גם שיעור הופעת המחלות הללו היה נמוך יותר. כלומר, יש צורך לתת אוכל לפי כמויות האכלה. בעיקר לגזעים גדולים!!!
המזונות לכלבים מגזע גדול מכילים פחות אנרגיה – דבר המותאם לקצב חילוף החומרים האיטי ולצורך הכללי. כמו כן, מזונות אלו מכילים גלוקוזמין – חומר סיכה למפרקים, המגדיל את הסיכוך של המפרקים ומונע כאבים.
________________________________________

תקנים קיימים
תקן ישראלי למזון כלבים – מפמ"כ 234 , ישן לא מעודכן משנות השמונים. קובע ערכי מינימום למזון
תקן AAFCO – תקן הקובע ערכי מינימום למרבית המרכיבים החשובים אך גם ערכי מקסימום לחלקם.
מגדיר את איכות הרכיבים , קובע התאמת המוצר לגורים, קיום והנקה
תקן NRC – מגדיר חומרי גלם, קובע נוסחאות חישוב של אנרגיה לקיום , גדילה והנקה, מגדיר צריכת רכיבי מזון לכל אחת מהקבוצות. המקיף והמעודכן ביותר.
________________________________________

דרכים להערכת מזון
• ריח
• המצאות עובשים או צפוי ירקרק
• רטיבות
• חרקים – זחלים, ביצים , מעופפים
• קרעים באריזות
• חשיבות האיחסון
מניעת בעיות
• היפוך קיבה
• שלשול – כמויות, החלפת מזון, זיהומים , טיפולים מונעים
• התאמת המוצר לסוג הפעילות – לדוגמא עוקץ מול משטרת ישראל
• בנית מפרטים נכונים ומתאימים
• מי שתיה
• צלחות וממשק
• מניעת גיארדיה בכלביות
בדיקות מזון
• מיקרוביולוגיה – ספירה כללית, סלמונלה, סטפילוקוקים, קוליפורמים, מחזרי סולפיט(קלוסטרידיה למשל)
• כימיה – חלבון , שומן , תאית
• Rancidity – קלקול שומנים
• מינרלים
• שאריות תרופות – לדוגמא לאסאלוסיד או קוקסידיוסטטים אחרים
• מיקוטוקסינים
• תרופות וחמרי הדברה
הערכת איכות מזון
• מבחני נעכלות כימיים – מבחן פפסין וטריפסין
• מבחנים ביולוגיים
• נעכלות כללית
• נעכלות חלבון
• נעכלות שומן
• חישובי ערך קלורי

שומן
שומן
שימוש בחומצות שומן רב בלתי רויות
Acids) Fatty Unsaturated Poly )
כאמצעי לטיפול במצבים אלרגיים ובעיות עור
חומצות שומן רב בלתי רויות או PUFA משמשות כיום כאמצעי טיפולי חשוב
במגוון רחב של מצבים ברפואה הומנית ווטרינרית כאחד.
הקיצור המקובל לחומצות שומן חיוניות הוא Acids Fatty Essential או EFA .
המגוון הרחב של המצבים בהם ניתן לשלב את הנ"ל בטיפול העניק לחומרים
אלו הילה מסוימת של תרופה לכל דבר (aecanaP) .
המקרים בהם משלבים טיפול ב-EFA כולל מגוון רחב של מצבים אלרגיים
כגון אטופיה , בעיות עור שונות כגון סבוריאות למיניהן , דלקות עור , בעיות לחץ דם,
מצבי חסר תזונתי , שיפור יכולת זיכרון , שיפור בפוריות ועוד .
הזנה נכונה ושימוש מושכל בתוספי מזון מסוימים מעניק יכולת טיפולית
חדשה חסרת תופעות לואי ולעיתים בעלת אפקט משמעותי למצב המטופל.
נומנקלטורה של חומצות שומן הכרחיות EFA
________________________________________

מה זה בכלל אומגה ?
חומצות שומן ארוכות שרשרת מכילות יותר 12-מ אטומי פחמן ,
הראשון (אומגה או n ) הוא קבוצת מתיל 3HC- ואילו האחרון הוא
קבוצת קרבוכסיל -OOC- . החומצה יכולה להיות רויה ואז יש שני אטומי
מימן קשורים לכל פחמן בשרשרת או בלתירויה ואז חלק מאטומי הפחמן
קשורים ביניהם בקשר כפול.
הנומנקלטורה של " Y- n , X:81" מבטאת את מספר אטומי הפחמן,
כמות הקשרים הכפולים (x) , מיקום הקשר הכפולהראשון ביחס לקבוצת
המתיל – אומגה 3 או אומגה 6 וכד'.
למשל חומצה לינולאית שהיא מהחשובות שבהן היא 18:2 אומגה 6
כלומר יש לה 18 אטומי פחמן , 2 קשרים כפולים , הקשר הראשון הוא בעמדה 6.
חומצה לינולנית 18:3 אומגה 3 היא בעלת 18 אטומי פחמן , 3
קשרים כפולים והראשון מתחיל בפחמן מס' 3 בשרשרת.
שמנים צמחיים מכילים יחסים שונים של חומצות מהקבוצה
של x 81: ומטה , שמנים המופקים מדגים מכילים חומצותבעלות
אורך גבוה יותר 20) , 22 ויותר אטומי פחמן) , חלקן הגדול הן אומגה 3 ,
וחלקן הגדול מכיל מספר רב יותר של קשרים כפולים לדוגמא 22:5 , 20:6וכו'.

דוגמא טובה לשמנים צמחיים המכילים תכולה גבוהה של חומצה לינולאית
וחומצות אחרות מקבוצת אומגה 6 הם שמן חמניות, שמן סויה ושמן תירס.
שמנים צמחיים מסוימים מכילים גם תכולה גבוהה של חומצות מקבוצת
אומגה 3 ואלו למשל חריע , פשתה (xalf) ונר הלילה ( evening primrose oil ).
שמנים המופקים מדגים מצטינים בתכולה גבוהה של שמנים מקבוצת אומגה 3
וחומצות שומן ארוכות במיוחד ובלתי רויות במיוחד.
לפיכך חשיבותם בטיפול ושימוש בהם קיים כבר שנים רבות.
חלק מאיתנו אולי עוד זוכר את שמן הקיק שהכריחו אנשים לשתות בצעירותם…
דגים מהם מפיקים שמנים כאלו הם דגים החיים במים קרים כמו ההרינג
וביחוד דג הקוד שמן הכבד שלו מפיקים את oil-ה liver cod המפורסם.

רגישותם של שמנים אלו לחימצון או לתהליכי קלקול גבוהה במיוחד עקב היותם
בלתי רוויים או עתירים בקשרים כפולים ש"מתים" לספוג כמה אטומי מימן
ולהגיע למצב יציב יותר במבנה האטומי.
במילים אחרות שמנים אלו חשופים יותר לתהליכי קלקול וזקוקים להגנה
בצורת מעכבי חימצון למיניהם .
דוגמא למעכבי חימצון נפוצים בשימוש הם BHT-ה , BHA אטוקסיקווין וטוקופרולים
למיניהם (נגזרות טבעיות של ויטמין E ).
________________________________________

רקע פזיולוגי לפעילות חומצות שומןמקבוצת אומגה 3
החשיבות של חומצה אלפא לינולנית(ANL) החל לצבור תאוצה דרך מקרה
שדווח ברפואה הומנית על מחסור בחומצה זו משולב בסימנים נוירולוגיים ב-1982.
מאז חוקרים רבים בדקו את השפעת חומצות אומגה 3 על מגוון רחב של בעיות
כגון דלקות פרקים , מחלות לב שונות , בעיות במערכת החיסון ועוד.
תוסף מזון המכיל חומצות אומגה 3 עשוי למלא תפקידים פיזיולוגיים
ומטבוליים אשר חומצות אומגה 6 לא יכולות למלא והחשוב שבהם קשור
ליכולת האימונוסופרסיבית של אומגה 3 .
________________________________________

מטבוליזם של חומצות שומן חיוניות

ספיגה של חומצה לינולאית (AL) וחומצה לינולנית (ANL) נעשית על ידי
תאים שונים בגוף. לאחר הספיגה הן ניתנות לשימוש כמקור אנרגיה ושריפה
כמו חומצות שומן רבות אחרות או לעבור תהליך של הפיכתן לליפידים אשר
ממשיכים ומעובדים ונהפכים לחומצות שומן ארוכות שרשרת ובלתי רויות .
מכאן הדרך להפיכתן לפרוסטגלנדינים קצרה.
פרוסטגלנדינים משפיעים על חדירות תאים על התנהגות רצפטורים
ואנזימים שונים במערכות רבות בגוף.

התפקיד החשוב של חומצות שומן אלו כרוך בדסטורציה , הארכה וחימצון שלהן.
האנזים החשוב ביותר בתהליך הוא אנזים הנקרא דלתא 6 דסטוראז.
זהו האנזים קובע הקצב בתהליך ומיקומו בעיקר בכבד אם כי גם ברקמות
אחרות כמו ברשתית למשל. אנזים זה מושפע בנקל ע"י שני מנגנוני היזון
עיקריים הראשון עיכוב ע"י התוצר inhibition) feedback evitagen)
והשני עיכוב תחרותי ע"י סובסטראטים הדומים מבנית לסובסטראטים המקוריים שלו.
האנזים מיצר חומצה ארכידונית שהיא הפרקורסור של רוב האויקסנואידים
eicosanoids) ) (פרוסטגלנדינים , לאוקוטריאנים ).
הוא מעוכב ע"י חומצה לינולנית וחומצות אומגה 3 אחרות עיכוב תחרותי.
לפיכך ניתן להוריד באופן משמעותי את ריכוז החומצה הארכידונית בדם וברקמות
מטרה שונות ע"י מינון קטן ונכון של חומצה לינולנית וחומצות אומגה 3 אחרות.

אחד מהתוצרים החשובים של פירוק חומצה ארכידונית הוא PGE2 .
PGE2 בריכוז נמוך מפעיל תאים של מערכת החיסון כמו למשל משרה על
לימפוציטים להבשיל לתאי T ; ברם בריכוזים גבוהים יותר גורם לדכוי מערכת החיסון
כמו דכוי פונקציות של לימפוציטים ומאקרופאג'ים. אפקט דואלי זה תואר
בהרחבה ונמצא גם על תאי B ותאי הרג KT.
יצור יתר חריף של PGE2 גורם ללא ספק לאימונוסופרסיה.

PGE2 פועל למעשה כמעכב בהיזון חוזר של תגובה תאית,
תכונה זו ניתנת להגברה נוספת על ידי שימוש במעכבי האנזים ציקלואוקסיגנאז.
למעשה פעילותם של סטרואידים ותרופות אנטי דלקתיות לא סטרואידיות
רבות מבוססות על מנגנון זה.

שימוש בחומצות שומן מקבוצת אומגה 3 כמו חומצה לינולנית EPA-ו
משרת תפקיד זה על ידי מניעת יצור של חומצה ארכידונית .

לסיכום קטע זה אומר כי PGE2 משמש כרגולטור של הפעילות החיסונית
כך שבמינון נמוך יגביר את פעילות המערכת ובמינונים גבוהים ידכא אותה.
המפתח לשליטה על ריכוז PGE2 הוא רגולציה של יצור חומצה ארכידונית
בקרומי התאים באמצעים תזונתיים.
________________________________________

שימוש במחלות עור שונות
אחלק את הדיון בשני תחומים עיקריים :
1. מודולציה של מערכת החיסון בכלל ושל אטופיה ומצבים אלרגיים בפרט.
2. טיפול במצביחסר של EFA .
למעשה המגוון הוא רחב יותר וקימים מצבים רבים שאינם נופליםבקטגוריות
הנ"ל בהם שימוש EFA-ב עשוי להוביל לשיפור וסינרגיזם עם טיפוליםאחרים.
לדוגמא DERMATITIS MILIARY בחתולים או PYODERMA STAPH.
שנגרם במקריםרבים על רקע של אלרגיה .

מודולציה של מערכת החיסון נעשית על ידי שנוי ריכוזי החומצה הארכידונית
המשמשת למעשה כפרקורסור של מגוון רחב של מדיאטורים דלקתיים.
חומצה ארכידונית משוחררת מממברנות תאים בתווך פוספוליפאז A2 phospholipase
מסלול זה מעוכב על ידי תרופות סטרואידיות שונות ו- PGE .
חומצה ארכידונית מפורקת במעגל הליפוקסיגנאז (ESANEGYXOPIL) ליצירתה לאוקוטריאנים
LTA3,LTB3,LTC3,LTD3,LTE3 . LTA3 הוא חומר לא יציב ועובר הידרוליזה ל LTB3
או עובר קוניוגציה עם גלותתיון ל LTC3 , LTD3 , LTE3 .
מעגל זה ניתן למודולציה ועיכוב על ידי ויטמיןE וכן DGLA acid) cielonilammagomohiD) .
זרוע נוספת בפירוק החומצה הארכידונית היא מעגל הציקלואוקסיגנאז(esanegyxolcyC)
ובה מיוצרים פרוסטגלנדינים למיניהם כגון PGE2 ,2FGPב , PGG2 , PGH2 , PGI2 .
זרוע זו מעוכבת על ידי אספירין ותרופות לא-סטרואידיות אחרות.
________________________________________

אטופיה
ידוע כיום ממספר רב של מחקרים שנערכו כי ניתן לטפל באטופיה על רקע שונה ומגוון בבעלי חיים ובני אדם ב-EFA .
מחקר חשוב שנערך בדק 93 כלבים שסבלו מבעיות אלרגיות מהסוג האנאפילקטי כגון ,
רגישות למזון , רגישות לאלרגנים סביבתיים .
נמצא כי יש אפקט ניכר כב- 26% מהמקרים בהם ניתן היה להתגבר על הגירוד באמעצות תוספת EFA בלבד .
במקרה אחר חקרו את ההשפעה של שמן זית ומצאו כי מצבם של הכלבים
האטופים אף החמיר , כאשר בדקו את רמות ה-DGLA בדם הרמה היתה
נמוכה מזו של קבוצת הנסוי שקבלה EPO oil) Evening primrose ) .

בחתולים ניסו את הדבר ולאמצאו שיפור ברמת הגירוד עם או בלי שימוש ב- EPO .
לעומת זאת נתגלה שיפור ניכר במצבם של חתולים עם Dermatitis Miliary
על רקע של עקיצות פרעוש אלא שכאן ניסו שילוב של מספר שמנים ולא רק EPO .

כידוע עקיצות פרעוש גורמות לרוב לרגישות יתר מסוג שונה מזה שנגרם מאטופיה .
אטופיה עוסקת ב- hypersensitivity 1 type או reaction Anaphylactoid
ואילו עקיצות פרעוש גורמות hypersensitivity-ל 3 type או type Delayed .
לאחרונה נמצא כי ניתן להשיג שיפור ניכר גם בתגובה של type delayed
על ידי שימוש EFA-ב וזאת תוך בדיקת קטרי הנפיחות במבחן הזרקה תוך עורי
של אלרגנים הגורמים type-ל delayed .
מצאו כי קוטר הנפיחות היה קטן באופן משמעותי סטטיסטי לאחר 3 ימים
בחולים שטופלו EFA-ב לעומת חולים שלא טופלו.

אלרגיה לעקיצות פרעוש מלווה במקרים מסוימים בדלקות האוזן החיצונה ,
דלקות אלו ניתנות לטיפול על ידי שילוב של EFA במזון והפחתת השחרור

של מתווכים דלקתיים.
בבני אדם מצאו במחקרים רבים שיפור ניכר במקרים שלeczema atopic
על רקע שונה כולל רקע נשימתי . עד כדי כך השימוש נרחב שניסואותו
(בהצלחה חלקית) גם לחולי cystic fibrosis ביפן.

מגוון הסימנים הקליניים בהם השיגו שיפור בבעלי חיים ובבני אדם היו:
אריתמה , גירוד , קשקשים ,ליכניפיקציה , היפרקרטוזיס , התקרחות ,
שיער נתלש , פרווה עמומה .

לאחרונה פורסמה עבודה המראה את הקשר הגנטי הקים במקרים
של אטופיה . למעשה גזעים מסוימים הם בעלי נטיה גבוהה לאטופיה
כמו למשל terrier highland West ודלמטי . בעבודה נוספת נמצא כיניתן
לטפל באימהות שהן מועדות להמליט גורים אטופים עקב נטיה גנטית ,
במשך תקופת ההריון וההנקה בחומצות שומן ולהביא לירידה
משמעותית בשיעור האטופיה בגורים אלו.
________________________________________

ויטמין E
כיום יש "אופנה " לשלב טיפול בויטמיןE במקרים כגון אלו
שתוארו scavanger-כ Anti מתוך הנחה כי במצבים אנאפילקטיים יש יצירה
של רדיקלים חופשיים הנגרמים משחרור אנזימים פרוטיאוליטיםו ליזוזומליים.
יש אכן עדויות כי ויטמין E במינון מסוים אכן תורם להורדת שיעור הנזק וחומרת הסימנים הקליניים.
________________________________________

שילוב עם תרופות אנטידלקתיות
אחת השאלות שצצות באופן טבעי הן האם ניתן להוריד מינון של תרופות אנטי
דלקתיות אחרות בשילוב עם EFA ? מהי מידת הסינרגיזם ?
אכן נעשו על כך עבודות ונמצא בכלבים כי שילוב של פרדניזולון עםEFA
בטיפול בכלבים עם בעיות גירוד נתן סירגיזם שאיפשר להוריד את המינון
של הפרדניזולון או של תרופות אנטי היסטמיניות שונות .
________________________________________

מחלות חסר
חסר בחומצות שומן חיוניות מוביל גם הוא למגוון רחב של שנויים פתולוגיים
בעור כגון קשקשים , פרווה עמומה ויבשה , אבדן שיער , התקלפות אפידרמיס ,
הפרשות בין האצבעות , דלקת האוזן החיצונה externa) sitito) .
השינויים נובעים מהשינויים במטבוליזם של הדרמיסוהאפידרמיס
שינויים המובילים לאבדן מהיר יותר של מים מן האפידרמיס ,
עליה בקצב תחלופת התאים באפידרמיס , היפרטרופיה של בלוטות חלב
hypertrophy) gland suoecabas) , היפרקרטוזיס של הצינוריות hyperkeratosis) latcud) ,
עליה בצמיגות החלב (mubes) , אחוי פצעים איטי , וקפילרות עוריות שבירות יותר.

מצבים בהם ניתן לטפל בתוספת חומצות שומן חיוניות:
דלקת האוזן החיצונה externa) sitito)
סבוריאה יבשה sicca) aehrobbes)
סבוריאה שומנית oleosa) aehrobbes)
adenitis sabeceous
ועוד מצבים בהם ניכרים סימנים כפי שתיארתי לעיל.
ברוב המזונות היבשים המסחריים לכלבים וחתולים מאיכות טובה
יש ריכוז מספק של חומצה לינולאית אך בחלקם הגדול יש חסר בחומצות
אומגה 3 בכלל וחומצה לינולנית בפרט.
לאחרונה התפרסם כי פורסם כי היחס המומלץ בין אומגה 6 : אומגה 3 הוא בין 5-10 .
כלומר פי 5 עד פי 10 יותר חומצות שומן מקבוצת אומגה 6 מאשר אומגה 3.
מתברר כי רבים מן היצרנים לא מודעים לכך והיחס איננו כזה.
במידה רבה מאלו של כלבים צעירים או בוגרים
הצרכים של כלבים מבוגרים שונים
וכמובן גם בנושא חומצות שומן יש מחקרים שמראים כי הצורך רק עולה עם
הגיל וביחוד לאור העובדה כי מזונות מסחריים לקבוצת גיל זו הם דלי שומן
ועלולים להיות בעלי חוסר בקבוצה חשובה זו של חומצות שומן.
לאחרונה גם התפרסם מאמר המתאר את היתרון של שילוב הטיפול
בחומצות אומגה 3 עם גלוטמין כחלק מן הדיאטה לכלבים וחתולים
הסובלים ממחלות מדלדלות ומצבי סטרס , פציעות , ניתוחים ועוד.
________________________________________

חתולים
בחתולים קימות מוזרויות מסוימות בכל הנוגע לדרישות התזונתיות,
מיחסים חלק מהן לעובדת היותם טורפים אובליגטורים , קיבתם הקטנה
ולפיכך מטבוליזם שונה וכמובן גם מטבוליזם אחר של חומצות שומן.
לדוגמא הצורך בטאורין , אחוזי חלבון גבוהים הדרושים לפונקציות קיום
בסיסיות ועוד.
חתולים דורשים כחלק מן המזון ריכוז מסוים של חומצה ארכידונית.
אמנם מדובר בריכוז יחסית נמוך (לפי NRC לחתולים) .
בעבר סברו כי החתול לא מסוגל ליצר לבדו חומצה ארכידונית וגם חסר
אנזימים מסוימים ובעיקר את הדסטוראז 6 אך כיום סברה זו הופרכה
וברור כי פונקציות אלו קימות אך לא מספקות את הצרכים של החתול
ולפיכך המקור התזונתי חשוב לחיוניות התפקוד של מערכות רבות ולא
רק הפרווה והעור .

FUS
נמצא לאחרונה כי מתן טיפול בחומצות שומן רב בלתי רוויות מוריד את
רמת המגנזיום בדם של חתולים ולפיכך יש אפשרות למניעה או טיפול של
חסימות שתן בחתולים תוך שילוב של תוסף מזון זה.

שימושים נוספים
EFA משמש במקרים מסוימים לשינוי פרופיל חומצות השומן בדם כאמצעי
למודולציה של לחץ דם ופרמטרים קרדיווסקולריים אחרים.
נמצא למשל באדם ובכלבים כי ניתן להוריד את ריכוזי הכולסטרול החופשי
בדם וריכוזי טריגליצרידים אחרים.
קימת אינדיקציה לטיפול במצבים של cardiopathy evitaliD.
וכן כשל כלייתי כרוני . באדם אף ישנן עדויות על פעילות אנטי מיטוטית
של EFA על גידולים שונים ובמיוחד סרטן השד .
עבודה אחרת שנעשתה בכלבי בר הראתה את היתרון בשימוש
EFA-ב למניעת היווצרות אבני מרה.
באדם עקב הבטוי הקליני של אטופיה במערכת הנשימה באפיון של אסטמה
התמקדו חוקרים רבים במטבוליזם של חומצות שומן ברקמה הריאתית.

Malassezia
כיום ישנן יותר ויותר עדויות לכך pachydermatis-ש Malassezia חשובה במחלות עור מגרדות שונות . בין המצבים השכיחים הם דלקת האוזן החיצונה ונגיעות מפושטת עם התקרחות וגירוד. נמצא כי יש שיפור בחולים שטופלו ב- EFA .

מרכיב תזונתי – חלבון
מרכיב תזונתי-חלבון
דר' איל נחמיאס
חלבון
והפעם אפתח צוהר להכרת אחד המרכיבים החשובים במזון חיית המחמד ממשפחת הטורפים והוא החלבון.
החלבונים הם מאקרו-מולקולות המורכבות מחומצות אמינו.
במהלך תהליך העיכול, מפורק החלבון לפפטידים קצרים וחומצות אמינו שחוצות את מולקולות המעי בדרכים שונות. אלומנוצלות במהלך האנאבוליזם של הגוף לחלבוני גוף ושאר תרכובות חנקן. חלבונים בגוף במצב דינאמי של פירוק וסינתזה, כולל חידוש תאי גוף.

מערכת זו תחת בקרה וגירויים חיצוניים או פנימיים, המשנים את הפרוק או סינתזה (למשל גירוי הורמונאלי,סטרס, חוסר חלבון). דיאטה בעלת כמות ואיכות מספקת של חלבון, מאפשרת לחיה לשמור על מאגרי חלבון אופטימאליים. מתוך 22 חומצות אמינו, 10 הן חיוניות וחייבות להיות מסופקות במזון. צריכת החלבון ניתנת לביטוי כפונקציה של אנרגיה מטבולית, במטרה לשמור על יחס נכון של חלבון – אנרגיה, למצב פיסיולוגי נתון.

עליה באנרגיה חייבת להיות מלווה בעליה פרופורציונית של כמות החלבון. לדוגמא, לחתלתול בגדילה חוסר בחומצות אמינו (חיוניות או לא חיוניות), יגרום לפיגור בגדילה, תוספת משקל ליום נמוכה מן הרגיל וירידה בצריכת המזון, למרות היותו של המזון מתאים מבחינת התכולה האנרגטית לגור בגדילה.

קביעת צריכת החלבון כדי למדוד קליטה ומטבוליזם של חלבון, מקובל בעולם להיעזר במושג מאזן חנקן. מאזן חנקן = חנקן נכנס חנקן יוצא חלבונים שתן תרכובות חנקן צואה לא חלבונים לחיה מאזן החנקן הוא חיובי, כאשר יש קיבוע בגוף בצורת תרכובות חלבוניות. חיה המתאוששת מניתוח, גור בגדילה, הריון והנקה, דורשים מאזן חנקן חיובי.

איכות החלבון כאינדקס לערכו התזונתי של החלבון, קבעו את מושג ה"ערך הביולוגי" שהוא מספר שככל שיהיה גבוה יותר, משמעו שהחלבון נטמע בגוף החיה טוב יותר. חלבונים שמשמשים בד"כ כסטנדרט הם : קזאין, לקטאלבומין, חלבון ביצה וחלבוני שריר. באופן כללי חלבון מן החי הוא בעל ערך ביולוגי גבוה יותר מאשר חלבון צמחי, גם בזכות נעכלות טובה יותר וגם בזכות הרכב ח' אמינו.
________________________________________

נעכלות החלבון ואיכותו במזון מושפעת משני גורמים עיקריים:
1. בחירת חומרי הגלם: חלבון מן החי עדיף על חלבון מן הצומח, משך הטיפול בחום שעבר החלבון, משפיע על איכותו.
2. תהליך הבישול של המזון: תהליכי האקסטרוזיה (בישול בחום ולחץ) שמתרחשים בסביבה לחה וחום מתון,תורמים לעיקור המוצר, ג'לטינציה של עמילנים והרס של גורמים בעלי ערך תזונתי שלילי.
במקרים של בישול יתר, חלים תהליכים שליליים שקושרים פחמימות לחלבונים והופכים אותם לבלתי זמינים. ריאקציות אלו קרויות reactions maillard
________________________________________

ערכי מינימום
חוברת 85 NRC לדרישות התזונתיות של הכלב, מהווה את המקור העיקרי לקביעת ערכי המינימום לדרישות חלבון. NRC-ב בודקים דיאטות מחומרים טהורים, כלומר תערובת ח' אמינו כמקור לחלבון ומוצאים את הערך הנמוך ביותר שמאפשר גדילה וקיום.

לקיום 1.7 גר'/ק'ג/ליום – מבוטא באחוזים מאנרגיה מטבולית : 9.3%
לגדילה 5.7 גר'/ק'ג/ליום – מבוטא באחוזים מאנרגיה מטבולית : %. 11.3
אלו באמת ערכים נמוכים ועבודות שונות הראו כי ניתן לקבל עליה במשקל וקיבוע חנקן טובים יותר ככל שעולים ב-% החלבון מן האנרגיה עד כדי 39.% ישנו כמובן אופטימום מסויים ממנו והלאה תוספת חלבון לא תגרום לאפקטים חיוביים.
אם כך, ברור כי יצרני המזון אינם משתמשים בהמלצות NRC אלא כקו אדום נמוך.
________________________________________

הסיכון שבהגבלת חלבון

מספר פרסומים מצביעים על כך שהגדלת כמות החלבון עלולה לגרום לבעיות, ביחוד במצבי מחלה או עקה. הראו למשל כי כלבים בוגרים עמידים יותר לעקה, כאשר קיבלו 600 מ'ג /ק'ג משקל גוף קזאין במקום 130 מ'ג הדרושים לקיום מאזן חנקן נורמלי. יתרה מזו, כשבחנו תוחלת חיים של 150 כלבות עם גידולי עטין ממאירים,
מצאו כי תוחלת החיים של אלו שזכו למנות עתירות חלבון היו גבוהות יותר.

תוחלת חיים של כלבות עם גידולי עטין ממאירים
חלבון תוחלת חיים
27% 2.3 שנים
23% – 1.3% 27 שנים
% 23 1 שנה

לדוגמא נוספת, Bovee הראה כי ביגלים שעברו נפרקטומיה חלקית והוקעו בתרביות א.קולי, הראו עמידות גבוהה יותר לזיהום במנות עתירות חלבון (56% חלבון כללי). הפרשת חיידקים נפסקה לאחר 35 יום בעוד קבוצת הביקורת (27% חלבון) המשיכה להפריש חיידקים בשתן חודשים אחרי כן.

ברור כי רמות החלבון המינימאליות אינן מספקות מאגרי חלבון טובים ותיפקוד חיוני שמאפשר בריאות אופטימאלית. ולפיכך,מרבית החברות שמייצרות מזון יבש, אינן יורדות מתחת לערכי חלבון כללי של 20% לכלבים ו- 30% לחתולים.
ככל שרמת הפעילות גבוהה יותר, משתנה גם התחום של צריכת חלבון אופטימאלית, כך לדוגמא:
חלבון (% מאנרגיה מטבולית)
קיום 65%-13%
גדילה, רבייה 50%-25%
פעילות מאומצת, סטרס 30%-30%

מקורות

McCoy JR et al. 1956 ; Am. J. Vet Res 17:90

Shofer et al. 1987 ; Am. J. of Epidemiology 126 (3) 736

Bovee , Kronfeld et al. 1979 ; Invest Urol 16 : 378-383

NRC 86 Nutrient Requirement of cats

NRC 86 Nutrient Requirement of dogs